Aj napriek chrípkovej karanténe sa v CVČ počas jarných prázdnin stretla úplne zdravá a celkom veselá partia detí.

V dobe od 14. do 18. februára 2011 chlapci a dievčatá spolu s tetou Dankou a Majkou počas jarného prímestského tábora zažili príjemné chvíle pri hrách, zábave, cestovaní, tvorivej činnosti, ale aj..... Vieme už, na ktorej planéte sa nešíri zvuk, kto je Eugen Čerňan, ktorú planétu voláme Zornička a Večernica zároveň. Toto všetko, ba ešte viac sme sa dozvedeli počas náučného dopoludnia v Kysuckej hvezdárni.

. V Rakovej, na farme Unicon Kysuce, sme sa povozili na koníkoch, videli a pohladkali žriebätká, jahňatká i teliatka. Osviežili sme sa pri šantení vo vode na plavárni v Čadci a po dobrom obede nám svoju náruč otvorila Kysucká knižnica. Jej priestory sa nám veľmi páčili - detské oddelenie, internetová časť, rozprávková miestnosť, cudzojazyčná literatúra, výstavka fotografií, ... a veľmi veľa kníh ....! .

Turistická vychádzka ponad záhradky a Budatínsku Lehotu nám umožnila prekrásny výhľad na Kysucké Nové Mesto. Očami sme sa pokochali po prírode, spoznávali stromy i vtáky, kŕmili kačičky a čajky. Už vieme aká dôležitá je turistika pre naše zdravie. .

Ešte viac zážitkov a radosti sme si odniesli z aquaparku . Zábava pre plavcov i neplavcov.Väčšina z nás bola v Turčianskych Tepliciach l. x . Na cestovné nám prispelo OZ Pohoda l a výletu sme sa zúčastnili s viacerými členmi ZÚ CVČ. .

Plný prekvapení bol aj posledný táborový deň. Vydali sme sa na cestu do Žiliny. Pri výbere dopravného prostriedku jednohlasne zvíťazil vlak. Presúvaním sa zo stanice do CVČ sme spoznávali naše krajské mesto, jeho hlavnú ulicu i námestia. Klokany, opička Bohumil, škrečky, fredky, sysle, netopiere, hady, chameleóni, korytnačky ale i zajačiky, nosáľ, myšišky i vtáčiky.... pohladkanie...fotenie, úžas a opäť radosť. To všetko s odborným výkladom . Vďační sme boli za odmenu i kalendár. Účastnícke listy a fotky z výletu nám budú pekné táborové chvíle dlho pripomínať. .

Spokojní sme boli nielen my, ale aj na základe nášho rozprávania naši rodičia.


Jarný tábor Jarný tábor Jarný tábor Jarný tábor