Príjemné chvíle jesenných prázdnin sme zažili na sústredení členov záujmových útvarov CVČ . Mali sme o jeden deň prázdniny predĺžené. Už vo štvrtok ráno sme sa stretli v CVČ a naložili batožinu do autíčka tety Aďky . Tá nám ju odviezla do Čadce.

My , 23 členná partia veselých detí spolu s tetou Majkou a Hankou , sme nastúpili do autobusu smerom na horné Kysuce. Prekvapením bola pre nás návšteva prírodopisnej expozície Kysuckého múzea v Krásne nad Kysucou. Podaktorí sme zhíkli pri pohľade na veľkého mamuta nachádzajúceho sa v strede výstavnej haly. Na pamiatku sme sa pri ňom odfotili. Dozvedeli sme sa veľa nového o chránených vtáčích územiach na Slovensku ako aj o živočíchoch lesov, mokradí a lúk na Kysuciach. Po dobrej desiatej, ktorú nám mamička nabalila, cesta do Čadce ubiehala rýchlejšie. Hurá, Centrum voľného času ! Klubovňa nám poslúži ako detská izbička, spálnička, herňa. Naša šikovnosť sa prejavila, raz-dva sme boli ubytovaní a tešili sa na dobrý obed. Ten varila teta Danka .Chutil nám veľmi, oblizovali sme sa až za ušami a ako viacerí neskôr povedali mali sme aj počas ďalších dní samé “ nedeľné ” obedy.

Tety boli na nás veľmi milé. Učili nás samostatnosti, prežiť tri dni bez rodičov a počas celého pobytu od 28. do 30. októbra pripravili pre nás super program /plaváreň, kone, tma, lapióny a tri želania, výroba ozdoby do detskej izby, karneval a tanec, kolektívne hry, chvíle medzi múdrymi knihami a rozprávkami v knižnici, kreslenie na chodník....

Všetko nemôžeme prezradiť. Zvedavci môžu ísť s nami na budúci rok. Spomenieme už len to, že oddych , prácu a zábavu s 22 „súrodencami“ zvládli aj jedináčikovia. „Predaná“ batožina, nezabudnuteľná cesta vlakom a prvé výkriky “ mama!, tata! „ svedčia o tom,že sme sa v zdraví vrátili domov. Bolo nám až “ neuveriteľne dobre“.

Sústredenie 2010 Sústredenie 2010 Sústredenie 2010 Sústredenie 2010