Jarný prímestský tábor

Posledné dni februára začali na celom strednom Slovensku jarné prázdniny a to znamená, že sa začali aj v našom CVČ.

S deťmi sme sa stretli ráno 27.2.2023 a po  zoznámení sme vyrazili za našimi zážitkami.

V prvý deň nášho tábora nás čakalo Kino, ktoré sa  deťom veľmi páčilo, až tak že sme si film pustili aj na druhý deň ráno, kým sme čakali na príchod všetkých detí . Druhý deň nášho tábora nás čakalo vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou, ktoré nás všetkých príjemne prekvapilo. Vrátili sme sa do praveku a postupne sme prichádzali do našej doby. Múzeum nás privítalo aj v interaktívnej herni Gebuľovo, kde sa deťom veľmi páčilo. Po múzeu nás čakal výborný obed a hor sa na korčule. Za pomoci trénerov si deti vyskúšali svoje zdatnosti na ľade a  veruže bolo veselo.

V stredu nás čakalo prírodovedné múzeum A. Kmeťa v Martine, kde nás čakali vypreparované zvery, ktoré u nás žijú a veľa interaktívnych tabúľ s otázkami a odpoveďami. Potom nás čakal obed a vnútorné ihrisko v penzióne Marko v Turanoch, ktoré dve hodiny patrilo iba nám. Štvrtok bol dňom olympiády, kde si deti vyskúšali svoje zdatnosti a mali možnosť súťažiť v rôznych disciplínach.

Piatok nás čakala beseda s policajtami. Tety policajtky nám vysvetlili, ako sa správne správať počas cestnej premávky. Deti si vyskúšali fúkanie do dregera,  podľa nich do "fúkača", veľmi pekná a poučná beseda. Nakoniec od nich deti  dostali pexeso a cukríky.

Dúfame, že sa deťom páčilo a vidíme sa na letných táboroch.

My ako zamestnanci môžeme povedať, že sme mali výborne slušné detičky a odnášame si kopec zážitkov.