V dňoch 28. a 29. októbra 2015 sme zorganizovali pre deti nášho mesta Halloweenskú partičku.

V poradí už III. ročník sa niesol v duchu zábavy, tanca, strašenia, ale aj náučnej a tvorivej činnosti.
S halloweenskými čiapkami, ktoré sme si vyrobili, sme sa vybrali na večeru. Na tanieri nás čakala biela pani. Nie tá, čo strašieva po hradoch ale tá, ktorá nás nasýtila. Večer bol večerom svetielok . Každý niesol lampiónik, kahanček, či iné svetielko. Cestou na námestie sme húkali ako mátohy. To bol pre nás zážitok! V nami vytvorenom kruhu sme si zaspievali . Svetielka zo sviečok usporiadaných do tvaru srdiečka sme venovali deťom, ktoré nepoznajú radosť, sú týrané a choré . Zaspomínali sme si aj na našich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. V závere, pri vypúšťaní balónov šťastia mal každý tajné želanie.
Aká by to bola partička bez tancovačky? Prezliekli sme sa do masiek a začal ples upírov, čarodejníc a iných strašidiel. Utíšili sme sa pri príbehu o duchovi Casperovi.
Dve triedy v ZŠ Nábrežná sa zmenili na spálničky a naše sníčky strážili tety vedúce. Keď sme zatvorili očká, spomínali sme na to, čo všetko sme zažili. Prečo sa nebáť strašidiel?, strašidlá v rozprávke a tvorivá činnosť... boli témy našej návštevy v Mestskej knižnici. Tety knihovníčky pripravili pre nás veľmi peknú hodinku, kde sme tvorili, súťažili, rozmýšľali ale aj počúvali a pozerali. Našu partičku sme si poobede spríjemnili vychádzkou po jesennej pestrofarebnej prírode . Pri šantení nás slniečko hladkalo svojimi teplými zlatými lúčmi. Každý si našiel na partičke kamarátku, či kamaráta. Príjemne unavení , obohatení o nové zážitky sme sa všetci 34 poďakovali tete Janke, Hanke, Danke a Majke za pekný program počas Halloweenskej partičky a nám tieto chvíle budú pripomínať účastnícke listy z III. ročníka a svetielkujúce strašidelné samolepky.