Letný tábor s dennou dochádzkou pod názvom „Túlavý autobus" organizuje centrum voľného času už niekoľko rokov. Hlavným cieľom organizovania tohto druhu letnej činnosti bolo spoznávanie kultúrnych, historických , prírodných zaujímavostí Slovenska. Ponúkanou činnosťou sme chceli deťom vyplniť voľný prázdninový čas, keď sa im práve nemôžu venovať rodičia.
Tábor s dennou dochádzkou bol určený hlavne pre deti mladšieho veku. Rodičia svoje deti mohli prihlásiť do II. turnusov. Viac ako 70 detí počas 10 dní spoznali a navštívili:
ZOO v Bojniciach, Dobšinského rozprávkové mestečko- Habakuky na Donovaloch, kúpalisko Rajec, Oravský hrad, skanzen v Martine, kaštieľ v Radoli, hasičskú stanicu v KNM... Počas tábora boli organizované tiež turistické vychádzky napríklad:
cez Radoľu k Snežnickej kaplnke, na horu Žifčákovú, Megoňky v Milošovej pri Čadci a
tiež sme boli na filmovom predstavení v MIRAGE. Každý deň mali deti zabezpečený aj teplý obed – vždy na tom mieste ,ktoré sme práve navštívili. Organizačne tábor zabezpečovala pracovníčka CVČ a dobrovoľní spolupracovníci – učitelia a vychovávatelia z našich škôl.