V dňoch 9.- 10. júna 2012 sa v obci Habovka konala celoštátna postupová súťaž detských ľudových hudieb, detských speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov Vidiečanova Habovka 2012. V kategórii speváckych skupín sa s vajčovskými piesňami predstavila chlapčenská spevácka skupina Vajčovskí junáčkovia v zložení Martin Bízik, Matúš Bízik, Maroš Bugáň, Martin Gašpar Mintách, Kristián Urbaník. Vajčovskí junáčkovia pochádzajú z Horného a Dolného Vadičova, pôsobia vo folklórnom záujmovom krúžku v Centre voľného času Kysucké Nové Mesto pod vedením Jozefa Pavlusíka. Na folklórnej scéne účinkujú aj ako DĽH „Malá vajčovská muzička.“

Piati malí speváci, ktorí spolu spievajú len rok prišli na pódium, perfektne odspievali, ohúrili divákov aj porotu a odniesli si zlaté pásmo s titulom laureát celoštátnej postupovej súťaže. Radosť bola obrovská, veď vyhrať celoštátne kolo sa podarí len tým najlepším.

Gratulujeme chlapcom, ich vedúcemu a ďakujeme za krásny úspech nášho mesta, okresu, kraja. Držíme palce na vystúpení vo Východnej 2012, kde nás Vajčovskí junáčkovia budú opäť reprezentovať.


Vajčovskí junáčkovia  Vajčovskí junáčkovia