V dobe od 27. do 29.októbra 2011 sme my, členovia záujmových útvarov CVČ, prežili príjemné chvíle jesenných prázdnin .

Už tradične každý rok v tomto čase nás pritúlia priestory CVČ v Čadci a na tri dni sa premenia na našu detskú izbičku, jedáleň , obývaciu miestnosť, či spálničku, v ktorej nás spávalo 23 detí, sťaby súrodencov pohromade. Pssst...bola „sranda“ a najmä po večierke. Teta Majka kvôli nášmu vystrájaniu jednu noc s nami spala. Starala sa o nás spolu s tetou Jankou a Dankou.

Čo sme zažili, navštívili , robili...? Zabavili sme sa pri kolektívnych spoločenských hrách, tvorili obrázky do detskej izbičky servítkovou technikou, maľovali kamienky na prívesky, šantili na karnevale a v bazéne na plavárni. Musíme sa pochváliť, zdolali sme Husárik a prešli turistickým krokom 7 kilometrov. Jesenné sfarbenie prírody a slniečko prispeli k super vychádzke. Spoznali sme mesto Čadca. Nestratíme sa tu. Vieme kde sa nachádzajú významné historické budovy, inštitúcie, pomníky i pamätné tabule. Samozrejme ako správni návštevníci sme spoznali počas rozchodu aj obchodnú sieť. Veď každý chcel kúpiť domov suvenír. Navštívili sme aj kino, niektorí videli veľké plátno iba druhý krát a všetci sme si pozreli veľmi peknú rozprávku Čertová nevesta.

Celkom sa podujatia zúčastnilo 80 účinkujúcich , 120 ocenených žiakov a 7O divákov z radov rodičov, učiteľov a inej verejnosti. CVČ v KNM v mesiaci jún organizuje ešte mnoho podujatí pre deti, TALENTY však boli symbolickým vyvrcholením príležitostnej a pravidelnej záujmovej činnosti CVČ v šk.roku 2010/2011.

V Kysuckej knižnici p. Helenka Pagáčová nám premietla pásmo a vyrozprávala zaujímavosti o faune a flóre Kysuckého regiónu. Prekvapenie nás čakalo v OKRASE. Na exkurzii sme tu boli l. krát. Obdivovali sme výrobky a tlieskali sme zručným rukám zamestnancov, ktorí vyrábajú vianočné ozdoby. Tety boli veľmi milé, poukazovali nám ako sa banky rôznych tvarov fúkajú zo skla, opracovávajú, farbia, maľujú, balia a idú na trh. V podnikovej predajni skoro každý z nás nechal euro za krásnu vianočnú ozdobu. Škoda, že sme si nestihli porovnať svoje výkony vo fyzickej zdatnosti BUĎ FIT! Spomienkou na tieto jesenné prázdniny nám bude účastnícky list, podpisy kamarátov a fotodokumentácia uverejnená na webovej stránke CVČ: www.cvcknm.sk


Jesenné sústredenie 2011 2011 Jesenné sústredenie 2011 2011 Jesenné sústredenie 2011 2011